Kampüs Kart Bakiye Yüklemek İçin Tıklayınız.

 

Kampüs Kart Bakiye Yükleme ve Kullanımı

 

Üniversitemiz Kampüs Kart kullanımında yükleme ve kullanım işlemleri aşağıda anlatıldığı gibi yapılacaktır.

Önemli Not: Saat 11:00 a kadar https://kampuskartyukleme.ankara.edu.tr/ link üzerinden Kampüs Kart yemek hesabına yapılan yüklemeler aynı gün kullanılabilecektir, ancak 11:00 dan sonra yapılan yüklemeler, ertesi gün işleme alınacaktır.

ATM Yükleme İşlemleri: Yalnızca Standart ve Limitli Kampüs Kart, sadece Vakıfbank ATM lerinde işlem yapabilecektir. Vakıfbank ATM lerinde yükleme işlemleri kullanıcıların cep telefonlarına gelen şifre ile giriş yapıp Kredi Kartı Borcu Ödeme sekmesinden kartlarına bakiye yükleyebileceklerdir. ATM lerde ki tüm menüler Standart ve Limitli Kampüs Kartlara açıktır, ancak Standart Kampüs Kart kullanıcıları bu menülerdeki başka hiçbir sekmede işlem yapmaları mümkün değildir.

EFT Yükleme İşlemleri: EFT ile bakiye yükleme işlemleri yalnızca Standart ve Limitli Kampüs Kartlara yapılacaktır. EFT işlemi kullandığınız bankanın ‘’Başka Banka Kredi Kartı Borcu Ödeme’’ ekranından yapılacaktır. Tüm kartlar Vakıfbank Maltepe Şubesi üzerinden işlem yapılmaktadır. Yalnızca Vakıfbank Maltepe Şubesi harici başka şube seçen kullanıcılar, seçtikleri şube üzerinden işlem yapmalıdır.

Sanal Pos Yükleme İşlemleri: Tüm Kampüs Kart kullanıcıları https://kampuskartyukleme.ankara.edu.tr/ Link üzerinden Kampüs Kartlarının bakiye yüklemelerini yapacaktır.

Kampüs Kartlarına ilişkin iade işlemleri için Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının web sayfasında Kampüs Kart sayfasında paylaşılan Kampüs Kart Bakiye İade Dilekçe örneği ile başvurmaları durumunda bakiye iadesi yapılacaktır.

Kampüs Kartlarla ilişkin yaşanabilecek tüm sorunlarda kampuskart@ankara.edu.tr e-posta ile yardım alabilirsiniz.

 

Standart Kampüs Kart:

Standart Kampüs Kart kullanıcıları kart hesabına ATM veya EFT yoluyla yükleme yapabilecektir. Kullanıcıların Kampüs Kartlarının kart hesabına ATM veya EFT yoluyla yaptıkları yüklemeden sonra https://kampuskartyukleme.ankara.edu.tr/  linki üzerinden TCKN ile giriş yapıp üst satırda kart bilgilerini gördükten sonra yükleme yapacağı kartının seçip ve provizyonda bekleyen işlemi yoksa, para yükle sekmesinden yükleyeceği miktarı yazarak, para yükle butonuna bastığında ödeme ekranına geçiş yapacaktır. Ödeme ekranına gelindiğinde Standart Kampüs Kartının bilgilerini (Burada kart tipi ‘’mastercard’’ olarak seçilmelidir.) ya da herhangi bir Vakıfbank kart bilgilerini girerek bir önceki ekranda kendisine ait seçtiği kart yükleme işlemini provizyona alınarak tamamlayacaktır.  Kampüs Kartını kullanacağı harcama cihazına geldiğinde ilk okutmasında provizyonda bekleyen işlemi Kampüs Kartına yüklenecektir. Provizyon aktarım işlemi bittikten sonra ikinci kez okuttuğunda tanımlı grup ücreti kartından tahsil edilerek kullanım izni verilecektir. Cihaz ekranlarında işlem bilgileri görünecektir.

 

Limitli (kredi kartı özellikli) Kampüs Kart:

Limitli Kampüs Kart kullanıcıları herhangi bir yükleme yapmadan, kullandıkları Limitli Kampüs Kartında limit olması halinde, https://kampuskartyukleme.ankara.edu.tr/  link üzerinden TCKN ile giriş yapıp üst satırda kart bilgilerini gördükten sonra yükleme yapacağı kartının seçip ve provizyonda bekleyen işlemi yoksa, para yükle sekmesinden yükleyeceği miktarı yazarak, para yükle butonuna bastığında ödeme ekranına geçiş yapacaktır. Ödeme ekranına gelindiğinde Kampüs Kartının bilgilerini ya da herhangi bir Vakıfbank kart bilgilerini girerek bir önceki ekranda kendisine ait seçtiği kart yükleme işlemini provizyona alınarak tamamlayacaktır.  Kampüs Kartını kullanacağı harcama cihazına geldiğinde ilk okutmasında provizyonda bekleyen işlemi Kampüs Kartına yüklenecektir. Provizyon aktarım işlemi bittikten sonra ikinci kez okuttuğunda tanımlı grup ücreti kartından tahsil edilerek kullanım izni verilecektir. Cihaz ekranlarında işlem bilgileri görünecektir.

 

Geçici Kart:

Geçici Kampüs Kart kullanıcıları herhangi bir yükleme yapmadan, https://kampuskartyukleme.ankara.edu.tr/  link üzerinden TCKN ile giriş yapacak, eğer TCKN ile giriş yapamıyorsa kendisine tanımlanan geçici kartın üzerinde bulunan numarayı TCKN giriş sekmesinde, başına GEC ya da gec yazıp ön kısmına 0000 ekleyerek toplamda 11 karakter olacak şekilde (örn: gec00000001 yada GEC00001234), yazarak giriş yapabileceklerdir. Üst satırda kart bilgilerini gördükten sonra yükleme yapacağı kartının seçip ve provizyonda bekleyen işlemi yoksa, para yükle sekmesinden yükleyeceği miktarı yazarak, para yükle butonuna bastığında ödeme ekranına geçiş yapacaktır. Ödeme ekranına gelindiğinde herhangi bir banka kartı bilgilerini girerek bir önceki ekranda kendisine ait seçtiği kart yükleme işlemini provizyona alınarak tamamlayacaktır.  Kampüs Kartını kullanacağı harcama cihazına geldiğinde ilk okutmasında provizyonda bekleyen işlemi Kampüs Kartına yüklenecektir. Provizyon aktarım işlemi bittikten sonra ikinci kez okuttuğunda tanımlı grup ücreti kartından tahsil edilerek kullanım izni verilecektir. Cihaz ekranlarında işlem bilgileri görünecektir.