ic-organizasyonlarHer yıl geleneksel olarak düzenlenen Spor Oyunlarının 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 40.sı düzenlenmektedir. Bu Spor Oyunları, Fakülte ve Yüksekokul öğrencileri arasında olup öğrencilerimizin kaynaşmalarını, dostluklarını pekiştirmelerini ve fiziksel kapasitelerini artırmalarını sağlayan köklü bir organizasyondur.

Öğrencilerimiz bu organizasyonda; Atletizm, Badminton, Basketbol, Futbol, Hentbol, Güreş, Masa Tenisi, Tenis, Voleybol ve Yüzme dallarında toplamda 10 farklı branşta yarışmalara katılmaktadır. Ayrıca Spor oyunları kapsamı dışında kalan diğer branşlarda Çarşamba Spor Etkinlikleri adı altında düzenlenmektedir. Bu yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilerimize, kupa ve madalyalar verilmektedir.

Öğrencilerimiz bu organizasyonlardaki takım sporlarına katılabilmek için fakülte/yüksekokullarındaki Spor Okutmanlarıyla iletişime geçmeleri veya sporoyunlari.ankara.edu.tr adresinden yarışmaları takip ederek ferdi branşlarda turnuva günü öğrenci kimliği ve branşa yönelik spor kıyafeti ile katılım sağlayabilmektedirler.

ic-organizasyonlar1 ic-organizasyonlar2img_1129o4

 

 

 

  • 40. GELENEKSEL SPOR OYUNLARI SONUÇLARI

Tablo 1.a BADMİNTON

TARİH 19.12.2016
YER Cebeci Spor Salonu
KATILIMCI SAYISI KADIN: 9 ERKEK: 11
SIRALAMA (FERDİ)
 

KADINLAR

1. Hatice ÇELEBİ – Spor Bilimleri Fakültesi
2. Beyza AKTÜRK – Sağlık Bilimleri Fakültesi
3. Tuğçe MUTLU – Hukuk Fakültesi
 

ERKEKLER

1. Hakan KALE – Sağlık Bilimleri Fakültesi
2. Buğra EKİCİ – Ziraat Fakültesi
3. M. Cesur AYGÜN – Hukuk Fakültesi

 

Tablo 1.b BASKETBOL

TARİH 12.12.2016-15.03.2017
YER Cebeci Spor Salonu
KATILIMCI SAYISI KADIN: 54 (7 takım) ERKEK: 158 (16 takım)
SIRALAMA (TAKIM)
 

KADINLAR

1. Spor Bilimleri Fakültesi
2. Sağlık Bilimleri Fakültesi
3. Hukuk Fakültesi
 

ERKEKLER

1. Spor Bilimleri Fakültesi
2. Hukuk Fakültesi
3. Ziraat Fakültesi

 

Tablo 1.c GÜREŞ

TARİH 15.03.2017
YER Yaşar Doğu Güreş Salonu-ULUS
KATILIMCI SAYISI KADIN: ERKEK: 11
SIRALAMA (FERDİ)
61 KİLO 70 KİLO
DER ADI SOYADI FAKÜLTESİ DER ADI SOYADI FAKÜLTESİ
1 İ. Semih TAFLAN İlahiyat F. 1 M. Alperen ÖZDEMİR Siyasal B. F.
2 Enes ÖZDEMİR Ziraat F. 2 Sahabe POLAT Ziraat F.
3 Ömer POLAT Sağlık Hiz. MYO 3 Kemal CARAN Ziraat F.
74 KİLO 86 KİLO
DER ADI SOYADI FAKÜLTESİ DER ADI SOYADI FAKÜLTESİ
1 Oğuzhan SERTDEMİR Hukuk F. 1 Bedirhan KİRAZ İlahiyat F.
2 C. Berk AKBABA Ziraat F. 2 Ö. Burak SOLAK Ziraat F.
125 KİLO
DER ADI SOYADI FAKÜLTESİ
1 M. Furkan AKÇA Mühendislik F.

 

Tablo 1.d HENTBOL

TARİH 09.12.2016-21.12.2016
YER Cebeci Spor Salonu
KATILIMCI SAYISI KADIN: ERKEK: 37 (4 takım)
SIRALAMA (TAKIM)
 

ERKEKLER

1. İletişim Fakültesi
2. Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi
3. Siyasal Bilgiler Fakültesi

 

Tablo 1.e MASA TENİSİ

TARİH 23.11.2016
YER Cebeci Spor Salonu
KATILIMCI SAYISI KADIN: 2 ERKEK: 16
SIRALAMA (FERDİ)
 

KADINLAR

1. Hilal EŞBAH – Siyasal Bilgiler Fakültesi
2. Merve KARAGÖZ – Hukuk Fakültesi
 

ERKEKLER

1. Coşkun KARAGÖZ – Elmadağ MYO
2. Hüseyin KİRİŞOĞLU – Ziraat Fakültesi
3. Uğur CÜCE – Hukuk Fakültesi
SIRALAMA (TAKIM)
 

ERKEKLER

1. Tıp Fakültesi
2. Ziraat Fakültesi
3. Hukuk Fakültesi

 

 

Tablo 1.f TENİS

TARİH 10.04.2017-28.04.2017
YER Tandoğan Tenis Kortları
KATILIMCI SAYISI KADIN: ERKEK: 9
SIRALAMA (FERDİ)
 

ERKEKLER

1. Ahmet ARIKAN – Mühendislik Fakültesi
2. Buğra ERDEVİREN – Fen Fakültesi

 

Tablo 1.g VOLEYBOL

TARİH 03.03.2017-03.05.2017
YER Cebeci Spor Salonu
KATILIMCI SAYISI KADIN: 99 (11 takım) ERKEK: 104 (11 takım)
SIRALAMA (TAKIM)
 

KADINLAR

1. Eğitim Bilimleri Fakültesi
2. Hukuk Fakültesi
3. İletişim Fakültesi
 

ERKEKLER

1. Hukuk Fakültesi
2. Ziraat Fakültesi
3. Tıp Fakültesi

 

Tablo 1.h YÜZME

TARİH 12.04.2017
YER Olimpik Yüzme Havuzu-Tandoğan
KATILIMCI SAYISI KADIN: 5 ERKEK: 13
SIRALAMA (FERDİ)
 

 

 

 

 

 

KADINLAR

50 METRE KELEBEK
1. TUĞÇE AY
100 METRE KURBAĞA
1. AYŞE GÖKNUR TANSU ÖNCEL
50 METRE SIRT
1. TUĞÇE AY
2. AYŞE GÖKNUR TANSU ÖNCEL
100 METRE SERBEST
1. İLKE ÖZTÜKSEL
50 METRE KURBAĞA
1. SELİN ONRAT
50 METRE SERBEST
1. İLKE ÖZTÜKSEL
2. FULYA AKBAŞ
 

 

 

 

 

 

ERKEKLER

50 METRE KELEBEK
1. AYBERK FURKAN ÖZTÜRK
2. SAMİ YAVUZ
100 METRE KURBAĞA
1. ERDEM MAHANOĞLU
50 METRE SIRT
1. ANIL GÖKTAŞ
100 METRE SERBEST
1. AYBERK FURKAN ÖZTÜRK
2. CEVAT KÖYLÜ
3. YİĞİTHAN GÜRHAN
100 METRE SIRT
1. ENES ÜNCÜ
2. METE KAYA
50 METRE KURBAĞA
1. CANBERK USTA
2. CEVAT KÖYLÜ
50 METRE SERBEST
1. ERDEM MAHANOĞLU
2. METE KAYA
3. YİĞİTHAN GÜRHAN

 

 

  • YASİN NACİ AĞAROĞLU SALON FUTBOLU

Tablo 2.a

TARİH 01.12.2016-29.03.2017
YER Ziraat Fakültesi Spor Salonu
KATILIMCI SAYISI KADIN: ERKEK: 148 (15 takım)
SIRALAMA (TAKIM)
 

ERKEKLER

1. Hukuk Fakültesi
2. Ziraat Fakültesi
3. Siyasal Bilgiler Fakültesi

 

 

  • PROF. DR. NİHAT TUNCER SPOR OYUNLARI

 

Tablo 3.a BASKETBOL

TARİH 01.12.2016-29.03.2017
YER Piri Reis Spor Salonu
KATILIMCI SAYISI KADIN: ERKEK: 81 (9 takım)
SIRALAMA (TAKIM)
 

ERKEKLER

1. Siyasal Bilgiler Fak.
2. Eczacılık Fak.
3. Diş Hek. Fak.

 

Tablo 3.b FUTBOL

TARİH 13.04.2017-16.05.2017
YER Tandoğan Halı Saha
KATILIMCI SAYISI KADIN: ERKEK: 64 (6 takım)
SIRALAMA (TAKIM)
 

ERKEKLER

1. Rektörlük
2. Ö.İ.D.B.
3. Hukuk Fak.

 

 

Tablo 3.c OKÇULUK

TARİH 10-11.05.2017
YER Tandoğan Güneş Meydanı
KATILIMCI SAYISI KADIN 7 ERKEK 7
SIRALAMA (FERDİ)
KADINLAR (Ferdi) ERKEKLER (Ferdi)
1. Neşe ESMERTAŞ 1. Mustafa SAPMAZ
2. Büşra DEMİRPENÇE 2. Muhammet GENÇ
3. Zeynep BOZYEL 3. Ahmet SAVRAN
KARIŞIK (Takım)
1. Neşe ESMERTAŞ – Mustafa SAPMAZ
2. Zeynep BOZYEL – Muhammet GENÇ
3. Elif MALTAŞ – Ahmet SAVRAN

 

 

 

 

Tablo 3.d YÜZME

 

TARİH 12.04.2017
YER Olimpik Yüzme Havuzu – Tandoğan
KATILIMCI SAYISI KADIN 3 ERKEK 7
SIRALAMA (FERDİ)
KADINLAR 100 METRE KURBAĞA
1. FUNDA BAYKAL KILIÇ
100 METRE SERBEST
1. FUNDA BAYKAL KILIÇ
50 METRE KURBAĞA
1. AYTAÇ ÜNSAL
2. FUNDA BAYKAL KILIÇ
50 METRE SERBEST
1. AYTAÇ ÜNSAL
2. FAHRİYE TUBA TURAN
ERKEKLER 50 METRE KELEBEK (46 YAŞ ÜSTÜ))
1. KUTLU KÖSE
50 METRE KELEBEK (46 YAŞ ALTI)
1. EROL AKKUŞ
100 METRE KURBAĞA  (46 YAŞ ÜSTÜ)
1. KUTLU KÖSE
2. FERİDUN ŞAKLAR
100 METRE KURBAĞA  (46 YAŞ ALTI)
1. AHMETCAN SERBESTOĞLU
2. EROL AKKUŞ
3. RIFAT KILIÇ
50 METRE SIRT  (46 YAŞ ALTI)
1. GÖKMEN KAHILOĞULLARI
BAYRAK 4X50 SERBEST
1. SAMİ-METE-TUĞÇE-CANBERK
2. AHMETCAN-ENES-ERDEM-İLKE
3. FERİDUN-TANSU-GÖKMEN-AYBERK
100 METRE SERBEST (46 YAŞ ÜSTÜ)
1. HÜSEYİN SARI
50 METRE KURBAĞA (46 YAŞ ALTI)
1. AHMETCAN SERBESTOĞLU
2. GÖKMEN KAHILOĞULLARI
100 METRE SIRT
1. RIFAT KILIÇ
50 METRE SERBEST
1. HÜSEYİN SARI
BAYRAK 4X50 KARIŞIK
1. ENES-METE-İLKE-SAMİ
2. CANBERK-TANSU-SELİN-CEVAT
3. GÖKMEN-FUNDA-AYBERK-ERDEM

 

 

 

2016-2017 Eğitim Öğretim Döneminde İç Organizasyonlar Kapsamında Düzenlenen Branşlar ve Katılımcı Sayıları;

TURNUVA ADI BRANŞ KADIN KATILIMCI ERKEK KATILIMCI TOPLAM
40. GELENEKSEL SPOR OYUNLARI Badminton 9 11 20
Basketbol 54 158 212
Güreş 11 11
Hentbol 37 37
Masa Tenisi 2 16 18
Tenis 9 9
Voleybol 99 104 203
Yüzme 5 13 18
GENEL TOPLAM 528
IX. PROF. DR. NİHAT TUNCER SPOR OYUNLARI Basketbol 81 81
Futbol 64 64
Okçuluk 7 7 14
Yüzme 3 7 10
GENEL TOPLAM 169
YASİN NACİ AĞAROĞLU SALON FUTBOLU Salon Futbolu 148 148
GENEL TOPLAM 148
TÜM KATILIMCI SAYISI 845

 

İÇ ORGANİZASYONLAR SORUMLUSU

Zuhal YILMAZ Adı Soyadı: Birsen USLU ÖZKARACA
E-Posta: uslub@ankara.edu.tr
Tel: + 90 (312) 362 97 20 \ 7768
Ünvan: Bilgisayar İşletmeni
Görevi: İç Organizasyonlar Sorumlusu
Birim: SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI
Bölüm:SPOR ŞUBESİ