Geçici Kampüs Kart:

Kullanıcıların Kampüs Kartlarına ulaşamaması durumunda, yeni başvuru yaptığında, kayıp, arıza  veya herhangi bir sorun yaşadığında ikame olarak kullanabileceği, Standart Kampüs Kart  ve Limitli (kredi kartı özellikli) Kampüs Kartın tüm özelliklerini barındıran bir karttır. Geçici Kampüs Kartlara personelimiz Personel Daire Başkanlığı üzerinden, öğrenciler de birimlerinin öğrenci işlerinden, farklı statü ve durumda olabilecek kullanıcılar Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Tandoğan Kampüsü Kampüs Kart Ofisine başvurarak Geçici Kampüs Kart alabilirler.

Kampüs Kart Talimat:

Kampüs kart Üniversitemiz tüm yemekhanelerinde aktif olarak kullanılabilmektedir. Kullanıcılar yemekhanelerde kampüs kartlarını kullanırken özellikle Standart Kampüs Kart kullanıcıları ATM ve başka banka kredi kartı borcu ödeme işlemleri sonunda kartına parayı yükledikten sonra, Limitli (Kredi Kartı Özellikli) Kampüs Kart kullanıcıları limiti olması dahilinde herhangi bir işlem yapmadan, limiti yoksa ATM ve başka banka kredi kartı borcu ödeme işlemi ile bakiye oluşturması dahilinde, İKİNCİ İŞLEM olarak Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının web sayfasında, Kampüs Kart Duyuru ekranında ki https://kampuskartyukleme.ankara.edu.tr/ linki üzerinden yemek hesabına yüklediği paranın tamamını veya bir kısmını aktararak işlemini sonuçlandırmalıdır. Ayrıca kullanıcıların bir kez https://kampuskartyukleme.ankara.edu.tr/ link üzerinden TALİMAT vererek otomatik olarak Kampüs Kartın yemek hesabında 10.00TL ‘nin altına düşünce 20.00TL ‘yi, talimatı bağladıkları kartlarında bakiye olması durumunda yemek hesabına aktarım yapılacaktır. Bu şekilde ikinci işlemi kullanmadan kampüs kartlarına kullanabileceklerdir.

Kampanya kullanan öğrencilerimizin talimat vermemeleri gerekmektedir, eğer talimatı varsa talimatı iptal etmeleri gerekir, sehven işlem oluşabilmektedir. Sorun yaşanması durumunda kampuskart@ankara.edu.tr adresine TCKN ve irtibat numaranız ile bilgi vermeniz durumunda çözüm ve destek alabilirsiniz.

Kampüs Kartınızı Kullanamıyorsanız Aktifleştirmek İstiyorsanız;

Kampüs Kartınızı kullanamıyor iseniz tespiti için öncelikle https://kampuskartyukleme.ankara.edu.tr/ linke giriş yaptığınızda görünen 8 haneli kod, harf ve rakamlardan oluşan mıfare ıd’ nizdır. Mıfare ID ile Güvenlik görevlilerinin kullandığı kampüs kart okuyucu kontrol terminalleri ya da Turnike ve Fişli Harcama cihazlarına Kampüs Kartınızı okuttuğunuzda ekranda görünen Mıfare ID eşleştirme işlemi yapılarak kontrol edilmelidir. Yapılan kontrol ile eşleşme olmuyor ise Mıfare ID yi tanımlanması için Kampüs Kartı okuttuğunuzda ekrana çıkan Mıfare ıd, 5400 ile başlayan kart numarasının son 8 hanesi, TCKN, cep telefon numarası bilgisi ile, kampuskart@ankara.edu.tr e-posta adresine göndermeniz durumunda işleminiz tarafımızca tamamlanır, bir gün sonra kullanabilirsiniz.

 

Kampüs Kart Kullanıma Nasıl Açılır?

Standart Kampüs Kart; biriminizden teslim aldığınızda forma yazdığınız bilgiler, birim görevliniz tarafından günlük olarak saat 16.30 a kadar bu bilgileri kampuskart@ankara.edu.tr e-posta adresine gönderir, gelen e-posta şifre gönderimi için bankaya iletilir ve telefonunuza sms ile ATM kullanımı için şifreniz gelir. Gelen şifre ile kullandığınız kartın mıfare ıd bilgisi sisteme düşer, gece yarısı çalışan güncelleme ile kart bilgileriniz veri tabanına işlenerek ertesi gün Üniversite içinde de kullanıma açılarak aktif hale gelir.

Limitli (kredi kartı özellikli) Kampüs Kart; kurye tarafından veya şube tarafından teslim aldığınızda şifre banka tarafından 1 saat içinde ve telefonunuza sms ile şifreniz gelir. Gelen şifre ile kullandığınız kartın mıfare ıd bilgisi sisteme düşer, gece yarısı çalışan güncelleme ile kart bilgileriniz veri tabanına işlenerek ertesi gün Üniversite içinde de kullanıma açılarak aktif hale gelir.

Telefonunuza sms ile şifre gelmedi ise hattınız o an ulaşılabilir olmadığı için veya başka bir sebep ile olmuş olabilir. Konu ile ilgili kampuskart@ankara.edu.tr e-posta adresine TCKN, Cep Telefon numaranız ve 5400 ile başlayan kart numarasının son 4 hanesi ile şifre talebinde bulunabilirsiniz. Eğer farklı bir durum söz konusu ise tarafınıza detaylı bilgi ile dönüş sağlanacaktır.

 

Kampüs Kart Şifre:

Kampüs Kart kullanıcıları, kartlarını teslim alıp şifreleri geldiğinde kartlar kullanıma açılmaktadır. Eğer ŞİFRE gelmeyen Kampüs Kart kullanıcısı iseniz herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek ya da Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Tandoğan Kampüsü Kampüs Kart Ofisinden saat 10:00-16:00 arası bulunan banka görevlilerinden ve kampuskart@ankara.edu.tr e-posta adresine TCKN, Cep Telefon numaranız ve 5400 ile başlayan kart numarasının son 4 hanesi ile şifre talebinde bulunabilirsiniz. Standart Kampüs Kart kullanıcıların ATM üzerinden şifre alamazlar, lütfen denemeyiniz, denerseniz ATM standart Kampüs Kartı yutacaktır. ATM lerde yutulan Standart Kampüs Kart ve Limitli (Kredi Kartı Özellikli) Kampüs Kartlar, Banka ATM görevlilerince toplanıp ortalama 15 gün içinde Kampüs Kart ofisine getirmektedir. Bu süre zarfında personel; Personel Daire Başkanlığından, öğrenciler de birim öğrenci işlerinden geçici kart alıp kullanabilir. Takip içinde kampuskart@ankara.edu.tr e-posta adresine TCKN ve cep telefon numaranız ile kartın teslim süreci hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kampüs Kart yükleme linki  https://kampuskartyukleme.ankara.edu.tr/ ;

Yükleme linki üzerinde alınabilecek tüm hatalarda ekran görüntüsü veya hata mesajı ile TCKN, cep telefon numarası bilgisiyle, kampuskart@ankara.edu.tr e-posta adresine göndermeniz durumunda işleminiz çözümlenmesi için yönlendirilir ve süreç hakkında size bilgi verilir.

 

Kampüs Kart Yenileme de Eski Kart İçindeki Bakiye Aktarımı:

Kampüs Kartlara ilk yükleme ile yapılan yüklemeler 5400 ile başlayan kart numarasında bulunur. Bu bakiyeyi daha sonra kullanıcı kullanmak istediği kısıma aktarım yapar. Yemekhane için nakit yükleme yada kampanya yükleme, yurt ödemesi, havuz ve spor ödemeleri de buradan yapılmaktadır.

Kampüs Kartların kayıp, arıza vb, durumda ki yenilemeler de 5400 ile başlayan kart numaranız içinde ki bakiyeyi kullanmamış ve hiçbir işlem yapmamış iseniz yeni kartın içinde olacaktır.

Eğer yemekhane için aktarım yaptıysanız, bunun için Kampüs Kart Ofisine gidip, aktarım için dilekçe doldurarak yeni kartınıza eski kartın içinde ki, bakiye ve kampanya aktarımı yapılmaktadır. Yalnız ofise geldiğinizde kayıp harici durumlarda eski kartınızıda yanınızda getirmeniz gerekmektedir. Ayrıca Kampanya yüklemeleri her öğretim yılı sonunda 31 Temmuz tarihinde sıfırlanacağı için, eski öğretim yılında bir kampanyanın aktarılması mümkün değildir.

Farklı sorun yaşanması durumunda kampuskart@ankara.edu.tr adresine TCKN ve irtibat numaranız ile bilgi vermeniz durumunda çözüm ve destek alabilirsiniz.

 

Yemek Bursu;

Her eğitim-öğretim dönemi başlangıcı itibari ile bir önceki eğitim-öğretim döneminden devam eden yemek bursları kesilmektedir. Biriminize bildirilen yemek bursu duyuruda bildirilen tarih de Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına iletilmesi ile yemek bursları tanımlanacak olup, öğrencilerimiz geldiği günün bir sonraki günü itibari ile kullanımına başlayacaktır.

Yemek bursuna hak kazanıp, sorun yaşanması durumunda, olabilecek sebepler;

Biriminiz yemek bursu listesinde olmamanız,

Biriminiz yemek bursu listesinde hatalı bilgiler ile iletilmeniz,

Kampüs Kartınızın tanımlı olmaması yani sistemde aktif olmamanız olabilmektedir.

Bu durumda öncelikle biriminiz ile iletişime geçip, kontrolünüzü sağlayarak, herhangi bir farklı durum olması durumunda bize öncelikle e-posta ile durumu iletmelisiniz, eğer biriminiz üzerinde bir sorun bulunmuyor ise bize kullandığınız Kampüs Kart bilgileri ile;

Kampüs Kart sehven (hatalı) okuma;

Yemekhane kullanımında turnike veya fişli harcama cihazları üzerinde; bireysel veya sistemsel olarak sehven (hatalı okuma) sebebi ile ikinci okuma olabilmektedir. Burslu veya misafir ücreti altı bir bakiyeniz var ise herhangi bir işlem yapmadan  https://kampuskartyukleme.ankara.edu.tr/ link üzerinden extre butonunuzu kontrol ederek hareketinizi görüntüleyip doğrulayabilirsiniz, ve bu işlemi bulunduğunuz yemekhane görevlisine göstererek yemek hakkınızı kullanabilirsiniz. Eğer misafir ücreti üzeri bakiyeniz var ise her okutmanız misafir ücretinden işlem görecektir. Bu durumda ise yemekhane görevlisi ile ssehven oluşan bu işlemi tutanak ile imza altına alıp, işlem tarihi itibari ile 3 gün içinde kampuskart@ankara.edu.tr e-posta adresine göndermeniz yada Kampüs Kart ofisine gelerek çözümlenmesi yapılacaktır.

 

Kampüs Kart Kampanya Duyurusu

 

            Üniversitemiz öğrenci yemek ücreti 3,50TL. ‘dir. Kampüs Kart ile her ay ilk 5 yemek kullanımdan sonra yemek bedeli indirimli olarak 2,85TL. ‘den her ayın son gününe kadar günlük 1 (bir) kullanım hakkı tanıyacaktır.

 

Kampanya kullanımı için bilgilendirme:

 

  1. Kampüs Kartınız ile yemek harcamalarını https://kampuskartyukleme.ankara.edu.tr/ link üzerinden TCKN ve doğrulama kodu ile giriş yaptıktan sonra görüntülenebilir.
  2. Kampanya kullanımına dahil olmak için herhangi bir taahhütte bulunulması gerekmemektedir. Kampanya kulanımına tüm öğrenciler otomatik dahil olmaktadır. Kampanya kullanımı için de Kampüs Karta minimum ya da maximum bir bakiye yükleme şartı bulunmamaktadır.
  3. Kampanya kullanımı için ardışık kullanıma gerek yoktur. Ay içinde herhangi 5 yemek kullanımından sonra, ayın son gününe kadar indirimli faydalanalıbilir. Ayın ilk günü harcama yapma şartı bulunmamaktadır. Misafir bedeli 5 yemek kullanımına dahil değildir.
  4. Kampüs Kart ile ilgili her konuda http://sks.ankara.edu.tr/2016/09/14/kampus-kart/ link üzerinden güncel bilgilendirme ve duyurularımıza ulaşılabilir ve kampuskart@ankara.edu.tr adresine e-posta göndererek destek ve bilgi için talepte bulunulabilirsiniz.

İletişim : kampuskart@ankara.edu.tr

 

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI

Kampüs Kart Kampanya Yükleme Duyurusu

Kampüs Kart Yükleme Duyurusu

 

Dilekçe Örnekleri

Kampüs Kart İade Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız.

Kampüs Kart Aktarım Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız.

Kampüs Kart Kayıp-Arıza vb. Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız.

Kampüs Kart Sehven Okuma Misafir Bedeli Başvuru  Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız.