Katılımcı Başvurusu Neden Yapılır?

Üniversitemiz veya Türkiye’deki kamu kurumları, sivil toplum örgütleri öğrenci toplulukları veya resmi olmayan gençlik grupları ile bunların yurtdışındaki denkleri tarafından Erasmus+ Gençlik Programı kapsamındaki Avrupa gönüllü hizmeti, gençlik değişimi veya gençlik girişimi türündeki projelerde katılımcı olarak yer almak üzere bireysel başvuru yapılır.

Katılımcı Başvurusu Nereye Yapılır?

Katılımcı Başvurusu, Ofisimiz facebook sayfasında, Daire Başkanlığımız websitesinde veya konuyla ilgili diğer websiteleri ile sosyal medya araçlarındaki ilanda belirtilen şekilde yapılır. Başvurular CV göndermek usulü ile alınabileceği gibi ilanda belirtilmesi koşuluşla bir başvuru formunun doldurulması yoluyla da yapılabilir.

Her katılımcı başvurusu, o projenin koordinatörü tarafından incelenir ve sonuçlandırılır. Üniversitemiz yalnızca koordinatörü olduğumuz projelere yapılan başvuru seçimlerinde yetkilidir.

Katılımcı Başvurusu Ne Zaman Yapılır?

Başvurular, her ilan için ayrı ayrı belirlenir. Yılın her döneminde farklı temalarda projeler yürütüldüğünden sürekli yeni projeler için açık katılımcı ilanı bulmak mümkündür. Projelerde katılımcı olmak için belirlenmiş ve sabitlenmiş başvuru tarih ve saatleri yoktur.