ANKARA ÜNİVERSTESİ

Kültür Sanat Merkezi

 

Ankara Üniversitesi Kültür Sanat Merkezi, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımıza bağlı olarak Üniversitemiz öğrenci, idari ve akademik personeline kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ve yine Üniversitemiz Öğrenci Topluluklarına daha etkin ve sağlıklı olanaklar sağlamak amacıyla faaliyet vermek üzere 9 Kasım 2016 tarihinde Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Erkan İBİŞ tarafından hizmete açılmıştır.

Kültür Sanat Merkezi “KSM”, Başkanlığımıza bünyesinde Üniversitemiz öğrencilerine ücretsiz olarak verilen kurslarımıza ev sahipliği yapmaktadır. Yılda yaklaşık 1500-2000 arası bir öğrencimizin yararlandığı bu kurslarımıza kayıtlar Güz Yarıyılı başında online olarak yapılmakta ve kontenjan dahilinde bütün bir yıl boyunca devam etmektedir.

KSM’de Öğrenci Topluluklarımızın Genel Kurul ve Yönetim Kurulu gibi toplantılarını gerçekleştirebilecekleri Toplantı Salonları, proje çalışmalarını yürütebilecekleri Proje Ofisleri bulunmaktadır.

Başkanlığımıza bağlı kurslarımızın haftalık derslerini yürüttükleri Oda, Derslik ve Atölyelere ek olarak, 80 kişi kapasiteli temel ses ve ışık sistemine sahip, dinleti, söyleşi, sunum, sinema gösterimi ve küçük çaplı performans etkinliklerinin rahatlıkla gerçekleştirilebileceği Çok Amaçlı Salon; KSM’nin hizmete girmesiyle birlikte büyük ilgi görmektedir.

Aynı zamanda öğrencilerimize sakin, essiz ve huzurlu bir ortamda ders çalışabilecekleri Çalışma Odaları, çalgı ve ses egzersizlerini yürütebilecekleri Bireysel Çalgı Odaları ile içinde 3 masaüstü bilgisayar bulunan küçük bir İnternet Odası hizmeti de sunulmaktadır.

Başkentimize akademi çatısı altında ulaşılabilecek bir Sergi Galerisi olarak da zaman zaman hizmet verebilecek şekilde düzenlenen KSM içerisinde 2018 ile birlikte, daha farklı kültür ve sanat alanlarında çalışmaların yürütülebileceği fiziki alanlar ve teknik olanakların yaratılması çalışmaları sürdürülecek ve tamamlandıkça da siz değerli Ankara Üniversitelilerin hizmetine sunulacaktır.