Ankara
Üniversitesi Kültür Sanat Merkezi,
Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımıza bağlı olarak Üniversitemiz öğrenci, idari ve akademik personeline kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ve yine Üniversitemiz Öğrenci Topluluklarına daha etkin ve sağlıklı olanaklar sağlamak amacıyla faaliyet vermek üzere 9 Kasım 2016 tarihinde Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Erkan İBİŞ tarafından hizmete açılmıştır.


Kültür Sanat Merkezi “KSM”, Başkanlığımıza bünyesinde Üniversitemiz öğrencilerine ücretsiz olarak verilen kurslarımıza ev sahipliği yapmaktadır. Yılda yaklaşık 2000’i aşkın öğrencimizin yararlandığı bu kurslarımıza kayıtlar Güz Yarıyılı başında online olarak yapılmakta ve kontenjan dahilinde bütün bir yıl boyunca devam etmektedir.

Öğrenci Topluluklarımızın bağlı bulunduğu Kültür Şube Müdürlüğü’nün de merkezi olan KSM’de; Genel Kurul ve Yönetim Kurulu gibi toplantılarının gerçekleştirebileceği Toplantı Salonları, proje çalışmalarının yürütebileceği Proje Ofisleri bulunmaktadır.

Başkanlığımıza bağlı kurslarımızın haftalık derslerini yürüttükleri Oda, Derslik ve Atölyelere ek olarak, 80 kişi kapasiteli temel ses ve ışık sistemine sahip, dinleti, söyleşi, sunum, sinema gösterimi ve küçük çaplı performans etkinliklerinin rahatlıkla gerçekleştirilebileceği Çok Amaçlı Salon’un yanı sıra, Başkentimiz için akademi çatısı altında ulaşılabilecek bir Sergi Galerisi olarak
da kullanılmaktadır.

Aynı zamanda öğrencilerimize sakin, essiz ve huzurlu bir ortamda ders çalışabilecekleri Çalışma Odaları, çalgı ve ses egzersizlerini yürütebilecekleri Bireysel Çalgı Odaları ile bir İnternet Odası hizmeti de sunulmaktadır.

Öğrencilerimiz için 1996 yılından beri hizmet veren Giysi Bankası’nın bir şubesi de KSM’de yer almaktadır. Yine salı ve perşembe günleri 16.00-17.30 saatleri arasında öğrencilere yönelik Psikolojik Danışmanlık hizmeti de merkezimizde verilmektedir.

Üniversitemiz Seçmeli Güzel Sanatlar Dersleri (GUS) arasında yer alan Heykel, Resim ve Müzik dersleri de KSM’de yürütülmektedir. Bu sayede öğrencilerimiz hem sanat çalışmalarını bir arada
yürütebilmekte hem de farklı akademik birimlerden öğrencilerimiz aynı çatı altında buluşabilmektedir.

İletişim Bilgileri

Tel: (0-312) 363 57 97 / (0-312) 362 47 53 / (0-312) 320 49 21

Faks: (0-312) 363 48 54

E-posta Adresi: kultur@ankara.edu.tr