Üniversitemiz öğrencilerinin kendilerini geliştirebilmeleri için, her öğretim yılında alanlarında deneyimli hocaların eğitim verdiği çok sayıda kurs programı açılmaktadır. Kurs programları öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda oluşturulmaktadır. Kurslara katılım için üniversitemiz öğrencisi olmak yeterlidir. Kurslarımız ücretsiz olup gereksinim duyulan malzemelerin tamamına yakını üniversitemizce ücretsiz sağlanmaktadır.

Kurslarımıza kayıtlar Güz Yarıyılı başında online olarak yapılmaktadır. Öğrencilerimiz kurslarımızda geçirdikleri eğitim süreçlerinin ardından Bahar Yarıyılında organize edilen Kültür Sanat Günleri programı kapsamında sergiler açarak, konserler ve gösteriler düzenleyerek izleyicilerle buluşturulmaktadır.

Kurslarımızda eğitim alan öğrencilerimiz kendi alanlarıyla ilgili yurt içinde yapılan yarışmalara ve festivallere katılmakta, bu etkinliklerin tüm giderleri üniversitemizce karşılanmaktadır. Kurslarımızın çoğunluğu tüm eğitim-öğretim dönemi boyunca sürmekte, bazıları ise Güz ve Bahar yarıyıllarında birer kez olmak üzere iki dönem halinde kayıt alınmaktadır. Öğrencilerimizden gelen kurs talepleri doğrultusunda kurs sayımız her yıl değişmektedir.

2017-2018 eğitim öğretim yılında ise 28 ayrı alanda kurs programı yürütülmüş ve bu kurslardan 2500’e yakın öğrencimizin yararlanması sağlanmıştır.

           

ANKARA ÜNİVERİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI

2017-2018 ÖĞRETİM YILI KÜLTÜR ve SANAT KURSLARI

 1. Bağlama (Kısa Sap)
 2. Bağlama (Uzun Sap)
 3. Gitar (Klasik)
 4. Gitar (Pop)
 5. Keman
 6. Ney
 7. Kemençe
 8. Vurmalı Çalgılar
 9. Türk Halk Müziği Korosu
 10. Türk Sanat Müziği Korosu
 11. Geri Dönüşüm Orkestrası
 12. Resim
 13. Seramik
 14. Ebru
 15. Satranç
 16. Fotoğraf
 17. Beden ve Zihin Dili
 18. İşaret Dili
 19. Diksiyon
 20. Yaratıcı Yazma
 21. Sanat Okur Yazarlığı
 22. Medya ve İletişim
 23. Girişimcilik
 24. Aşçılık
 25. Yaratıcı Drama
 26. Tiyatro
 27. Türk Halk Dansları
 28. Latin Dansları