Milli Piyango Öğrenci Evi 18.02.1998 tarihinde hizmete girmiş olup, 2 kısımdan oluşmaktadır.    348 kişilik kız öğrenci bölümü ve 36 kişilik misafirhane bölümünden oluşmaktadır. Öğrenci bölümünde 2 standart kişilik 132 oda, 3 kişilik standart 12 oda, 1 kişilik 24 oda ( banyo wc içinde ) ve 3 kişilik 8 oda (banyo wc içinde) olmak üzere toplamda 176 oda mevcuttur. Her iki kısma mevcut öğrenci evi personeli ile 24 saat idari, temizlik ve güvenlik hizmeti verilmektedir. Öğrenci evimiz işleyişiyle ilgili olarak Ankara Üniversitesi Öğrenci evleri Yönetim Kurulu periyodik olarak toplanarak kararlar almakta ve bu kararlar uygulanmaktadır.

2 Kişilik 12 oda ( banyo wc içinde ) ve 3 kişilik 4 oda ( banyo wc içinde ) olmak üzere toplamda 16 odadan oluşan misafirhane bölümünde ise Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının onayıyla yurt içi ve yurt dışından gelen misafirleri kalmaktadır.

Öğrenci evi genelinde uydu yayını bulunmakta, ders çalışabilecekleri 3 ayrı çalışma salonu, faaliyet odası, 7 adet bilgisayarın bulunduğu internet odası ve öğrencilerimizin odalarında da bilgisayarlarıyla internete girmelerini sağlayan Wireless (kablosuz internet ) sistemi bulunmaktadır.

Öğrenci evimiz bünyesinde bulunan çamaşırhanede öğrencilerimiz istedikleri zaman   çamaşır yıkama-kurutma makineleri ve ütü kullanabilmektedir. Ayrıca katlarda bulunan  mutfaklarda  elektrikli ocak, tost makinesi, fırın ve mikrodalga fırın mevcuttur.