17 Aralık 2016 Cumartesi günü Üniversitemizin yeni kurulan Kültür Sanat Merkezi’nde, Sayın Rektörümüz Prof.Dr.Erkan İBİŞ’in de katılımlarıyla “İzini Bırak Duvar Boyama Etkinliği” gerçekleştirildi. Sabah saatlerinde başlayarak tüm gün süren etkinlikte, öğrencilerimiz ve personelimize Ressam ve Sanat Eğitimcisi Sayın Pergün OKANT liderlik etti. Kültür Sanat Merkezimizin girişinde yer alan duvara tamamen kendi diledikleri biçimde izlerini bırakan katılımcılar arasında Üniversitemiz Kültür Sanat Koordinatör Doç.Dr.Ömer ADIGÜZEL, Spor Koordinatörü Doç.Dr.Cengiz AKALAN ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkan Vekili Şükrü GÜLFİDAN da yer aldılar.

Gönüllü öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizin de katıldığı etkinlik sonunda Sayın Rektörümüz Prof.Dr.Erkan İBİŞ, etkinlik lideri Sayın Pergün OKANT’a bir teşekkür plaketi sundu. Bu sırada öğrencilerimize hitap eden İBİŞ, “Üniversitede akademik eğitim alırken kültürel ve sanatsal alanlarda faaliyet gösteren gençlerin, ileride ne kadar başarılı olduğunu hepimiz görüyoruz. Sizler de mesleki eğitimlerinizin yanı sıra cebinize ilgi duyduğunuz kültürel ve sanatsal alanlarda birşeyler doldurmayı ihmal etmeyin. Göreceksiniz, bu bilgi ve beceriler sizleri meslek hayatınız içerisinde özel ve önemli kılacaktır” diye konuştu. Ressam ve Sanat Eğitimcisi Pergün OKANT ise Üniversitemizin böyle bir Kültür Sanat Merkezi’ne kavuşmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade ettikten sonra “Ayrıca böyle hoş bir etkinlik için de sizlere ve hem sevgili öğrencim hem meslektaşım Pelin OKVURAN’a da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

SKS Daire Başkanlığı tarafından Üniversitemiz öğrencileri için ücretsiz olarak düzenlenen kursların gerçekleştirildiği Kültür Sanat Merkezi, bir yandan da çağdaş sanat etkinlikleri ve sergileriyle Ankara Üniversitelilerle buluşmayı sürdürmeyi planlıyor.