Genel Kategorisi Arşivi

Gösterilen Kayıt : 15 Toplam Kayıt : 40

2018 Ankara Üniversitesi Roman ve Öykü Ödülleri

2018 Ankara Üniversitesi Roman ve Öykü Ödülleri 14 Şubat 2019’da Ankara Üniversitesi 100. Yıl Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Öykü kategorisinde Arzu Bahar KARAKAŞ’ın “Kovulmadım Ben Ayrıldım!” eseri ödül alırken, Roman kategorisinde ödülün sahibi “Gölge Notları” eseri ile Yusuf HATAY oldu.

2018 Ankara Üniversitesi Roman ve Öykü Ödülleri Sonuç Duyurusu

Ankara Üniversitesi Roman ve Öykü Ödülleri; Cumhuriyetin İlk Üniversitesi olarak yazınsal nitelikli yapıtların okurla buluşması, sanatçı-okur etkileşimine olanak sağlanması ve Türk edebiyatına yeni yapıt ve yazarların katılmasına katkı sağlanması amacıyla 2014 yılından beri düzenlenmektedir.

TRT Akşam Sefası Programına Konuk Olduk

Öğrencilerimiz ve personelimiz TRT Akşam Sefası programına konuk oldu. Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun Arı Stüdyosunda canlı yayınlanan program’da, katılımcılar TRT saz ve ses sanatçılarının seslendirdiği eserlerle Müzik dolu bir akşam geçirdiler.  

Müzede Bir Gün Projesi Devam Ediyor…

“Müzede Bir Gün Projesi” kapsamında öğrencilerimiz Fransız Kültür Merkezinde gerçekleşen Micro-Folie dijital müzesi ve sanal gerçeklik atölyesi çalışmasına katılarak Fransa’da bulunan 8 büyük müze ve saraylarda yer alan 250’den fazla başyapıtı dev ekranda ve 3D gözlükleri ile sanal gerçeklik ortamında görme fırsatını yakaladılar.