Yemekhanelerde çıkan yemeklerimizin üretim macerasını izlemek için;

Beslenme, büyüme, gelişme ve sağlık için gerekli olan besin ve besin ögelerinin vücuda alınmasıdır. Yeterli-dengeli beslenme ise bu ögeleri içeren gıdaların sağlığın gelişmesi ve korunması için bilimin belirlediği ve önerdiği miktarlarda tüketilmesidir. Tek başına hiçbir gıda diğerlerinin yerini tutamaz ve vücudun ihtiyacı olan besin ögelerinin tümünü karşılamaz. Tek yönlü, uzun süre eksik veya fazla beslenmek, uzman kişiler tarafından yazılmayan sağlıksız diyetleri uygulamak, sağlığı doğrudan veya dolaylı etkileyerek hayatın herhangi bir döneminde vitamin-mineral yetersizliklerinden, geri dönüşü olmayan sağlık sorunlarına kadar birçok alanda karşınıza çıkabilir, sizi bedenen ve ruhen olumsuz etkileyebilir.

Birimimize bağlı çalışan diyetisyenlerimiz yemek hizmetinin sağlıklı ve kaliteli olarak verilmesini sağlamak, beslenme konusunda bilgi sahibi olmak isteyen öğrenci ve personelimize danışmanlık hizmeti vermek amacıyla görev yapmaktadırlar.

Yemeklerimiz Gölbaşı 50. Yıl Yerleşkesi’nde bulunan mutfağımızda temizlik/hijyen kurallarına dikkat edilerek hazırlanmakta ve Fakülte/Yüksekokullarda bulunan yemekhanelerimizde sunulmaktadır.

Yemeklerimiz öğrencilerimizin ve personelimizin bir öğünde almaları gereken enerji ve makro besin ögeleri hesaplanarak, yeterli ve dengeli olacak şekilde bir (1) aylık menüler halinde diyetisyenlerimiz tarafından belirlenir.

Mutfağımız pişirme sonrası, yemekhanelerimiz ise servis sonrası temizlenmektedir.

Mutfak ve yemekhanelerimiz her ay düzenli olarak ilaçlanmaktadır.

Mutfak ve yemekhanelerimizde çalışan personelin (aşçı, garson, bulaşıkçı vb.) bulaşıcı hastalık taşıyıp taşımadıkları düzenli olarak yapılan portör muayeneleri ile takip edilmektedir.

Yemek saatlerimiz: 11:30-13:30

Yemek Fiyatlarımız:

Öğrenci: 3.50TL

Öğrenci Kampanyalı ( 5 Yemek Alındığından ) : 2.85TL

Memur-Hizmetli: 7.50TL

Öğretim Üyesi (Prof., Doç.): 13.00 TL

Diğer Akademik Personel: 10.00 TL

İşçi: 12.00 TL

Misafir: 21.00 TL

Mutfak ve yemekhanelerimizle ilgili her türlü görüş ve öneri titizlikle değerlendirilmektedir.

 

Yemek Hizmetleri Memnuniyet Anketi

Önemli Duyuru

Dünya genelinde görülen COVID-19 (KoronaVirus) salgını tedbirleri nedeniyle 16 Mart 2020 – 06 Nisan 2020 tarihleri arasında 3 hafta süre ile yemek hizmetlerine ara verilmiştir.


ANKARA ÜNİVERSİTESİ YEMEK HİZMETLERİ YÖNETİM VE DENETİM KOMİSYONU
(A.Ü.Y.H.Y.D.K)

  • Prof.Dr. Funda Pınar ÇAKIROĞLU (Komisyon Başkanı)
  • Prof. Dr. Duygu ÖZEL DEMİRALP
  • Doç. Dr. Aslı UÇAR
  • Daire Başkanı Sema ŞAHİN
  • Uzm. Dyt. Başak YILMAZ PEHLİVAN
  • Dyt. A. Pınar KIRIŞ
  • Dyt. Büşra DURMUŞ
  • Gıda Müh. Işıl IŞIK

 

Yemek Üretim Süreci

Yemek İçin Öneri ve Şikayetleriniz

English Page